Listen
DESTROYED BY SYSTEM
Instytut wolności
Instytut Wolności

Edukacja domowa otwiera przed nami niezwykłe możliwości! Kiedy wybieramy edukację domową, wkładamy fundament pod rozwój całej rodziny. 

To nie tylko dla naszych dzieci, ale także dla nas, rodziców, którzy stają się przewodnikami i nauczycielami na tej wyjątkowej drodze.

Edukacja domowa pozwala nam dopasować program nauczania do indywidualnych potrzeb i zainteresowań naszych maluchów. Możemy skupić się na ich pasjach i pomagać w rozwijaniu umiejętności w sposób, który wpasowuje się w naszą rodzinę.

Jednocześnie, nauka w domowym zaciszu wzmacnia więzi między nami. Spędzanie czasu razem podczas lekcji staje się wartościowym doświadczeniem, które umacnia naszą więź. Możemy lepiej poznać nasze dzieci, obserwować ich postępy i wspierać ich w odkrywaniu własnych talentów.

Edukacja domowa daje nam również elastyczność w planowaniu dnia. ???? Możemy uczyć się o różnych porach, w tempie, które najlepiej nam odpowiada i w miejscach, które inspirują naszą kreatywność i skupienie.

To niezwykłe wyzwanie, ale przede wszystkim niepowtarzalna przygoda, którą możemy przeżywać razem jako rodzina. Razem odkrywamy świat, wspieramy się nawzajem i tworzymy wyjątkowe doświadczenia edukacyjne.

Niesamowite. Wracając do edukacji domowej czy też wiąże się z nią jakaś Twoja działalność społeczna?

Ta forma edukacji spowodowała bardzo duże i pozytywne zmiany w życiu naszej rodziny. Czuję się ambasadorem nauczania domowego. Zachęcam znajomych, i czasem nieznajomych, do rozpoczęcia nauki w tym trybie. W 2016 roku pomagałam rodzinie państwa Zakrzewskich zorganizować konferencję w Belwederze dotyczącą edukacji domowej. Byli na niej obecni przedstawiciele wszystkich liczących się w Polsce organizacji i placówek zajmujących się tą formą kształcenia, przedstawiciele uczelni wyższych z Polski, Wielkiej Brytanii i USA, ministrowie, posłowie i senatorowie. Było to dla mnie wielkie pozytywne przeżycie. Ostatnio bardzo zaangażowałam się w promocję petycji do ministra edukacji o obronę Ustawy Zakrzewskich przygotowanej przez uczniów edukacji domowej. W 2021 roku dzięki fenomenalnemu zaangażowaniu profesorów Pawła i Marzeny Zakrzewskich udało się, doprowadzić do zmian legislacyjnych korzystnych dla nauczania domowego. Dzięki nim ta forma nauki niezwykle rozwinęła się w ostatnim czasie. Jednak minister podjął próbę zmian prawa w tym zakresie, co skutkowałoby ponownym znacznym ograniczeniem liczby uczniów w edukacji domowej. Nie są mi znane intencje ministra. Niemniej na zdrowy rozum, lepiej zostawić to co działa dobrze w spokoju a reformować tam, gdzie coś szwankuje.

Czytasz to i czujesz, że edukacja domowa może być dla Ciebie? Nie trać czasu, kliknij w link poniżej i rozpocznij swoją przygodę z edukacją domową już dziś!

Link do artykułu: https://polskaracja.pl/edukacja-domowa-szansa-na-rozwoj-calej-rodziny

Edukacja domowa – Anna Tomasiewicz – Paweł i Marzena Zakrzewscy

Z SERDECZNYMI POZDROWIENIAMI

SŁAWOMIR JAZIENICKI