Listen
DESTROYED BY SYSTEM
Instytut wolności
Instytut Wolności

❓ O edukacji domowej

✅ Edukacja domowa jest formą edukacji polegającą na uczeniu dzieci w domu zamiast w szkole. Rodzice lub opiekunowie odpowiadają za nauczanie, planowanie i monitorowanie postępów dziecka.

✅ Edukacja domowa może obejmować wszystkie aspekty edukacji, w tym naukę języka, matematyki, historii, nauk ścisłych, muzyki i sztuki. Rodzice mogą sami wybrać kuratorów, którzy będą odpowiedzialni za uczenie dzieci w domu, lub samemu przeprowadzić naukę. Może również obejmować wycieczki edukacyjne, wyjazdy weekendowe i wizyty w muzeach, aby pomóc dzieciom w rozwoju ich zainteresowań i umiejętności.

✅ Korzyści płynące z edukacji domowej obejmują zwiększoną bliskość rodzica i dziecka, większą wiedzę i zdolności rodzica do dostosowania nauki do indywidualnych potrzeb dziecka oraz możliwość zapewnienia dziecku bezpiecznego i przyjaznego środowiska uczenia się.

❗Zachęcamy do podpisania petycji:❗ ➡️ https://www.petycjeonline.com/edukacjadomowa

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

“Uczniowie w obronie pokoju i wolnego wyboru w oświacie

Kuba osobiście sygnowałeś petycję do ministra edukacji. Walczysz o coś czy przeciwko czemuś lub komuś❓

Z całą pewnością nie chcę walczyć z ministrem edukacji. Chciałbym, żeby minister usłyszał nasz głos uczniów z edukacji domowej. Mam nadzieję, że uda nam się przekonać ministra do zakończenia prób zmiany prawa oświatowego w obszarze edukacji domowej. Proponowane zmiany są złe dla uczniów. Takie odczucia ma większość moich znajomych. Obecnie obowiązujące prawo zostało wypracowane poprzez szerokie konsultacje ze środowiskiem i uwzględnia potrzeby tego środowiska. Zostało ono zaakceptowane przez prawie wszystkich polityków — nazywamy je Ustawą Zakrzewskich. Zostawmy w spokoju to, co dobre. Zmieniajmy to co nie działa.

Kuba jak myślisz, dlaczego proponowane są takie właśnie jak obecnie zmiany prawa dla edukacji domowej❓

Uważam, że jest to związane z niezrozumieniem potrzeb uczniów z edukacji domowej. Rozumiem, że minister edukacji ma na głowie mnóstwo spraw. Sam prawdopodobnie nie uczył się w edukacji domowej. Ze względu na relatywnie bardzo niską liczebność uczniów w edukacji domowej to nie może być priorytet ministra. Może oparł się w zbyt dużym stopniu na doradcach. Zawierzył im. Nie poświęcił czasu na rozmowy z uczniami i rodzicami z edukacji domowej. Chcemy to zmienić. To szansa dla nas wszystkich.”

Zachęcamy także do zapoznania się z całością artykułu, którego link zamieszczamy poniżej:

➡️https://www.wprost.pl/zycie/11026525/uczniowie-w-obronie-pokoju-i-wolnego-wyboru-w-oswiacie.html

#edukacjadomowa #ustawazakrzewskich

❗Zachęcamy do podpisania petycji:❗

➡️ Petycjeonline.com/edukacjadomowa

Z SERDECZNYMI POZDROWIENIAMI

SŁAWOMIR JAZIENICKI