Listen
DESTROYED BY SYSTEM
Instytut wolności
Instytut Wolności

Czy tradycyjna szkoła zawsze jest kluczem do sukcesu?

Tradycyjne szkoły często stosują standaryzowane metody nauki, które mogą nie odpowiadać indywidualnym potrzebom ucznia. Niektórzy uczniowie mogą mieć inny styl uczenia się, a tradycyjne metody nauczania mogą nie przystawać do ich indywidualnych preferencji i umiejętności. Jeśli dziecko ma specyficzne potrzeby edukacyjne lub jeśli jego styl uczenia się nie jest dobrze uwzględniany w tradycyjnej szkole, może mieć trudności w odniesieniu sukcesu.

Ponadto, tradycyjne szkoły często skupiają się na ocenach i testach jako głównych miernikach sukcesu uczniów. To może wpływać na presję i stres u uczniów, a niektórzy mogą nie radzić sobie dobrze w takich warunkach. Może się okazać, że uczeń ma trudności w zdawaniu testów lub może nie być w stanie pokazać swojej wiedzy w ramach tradycyjnych metod oceniania.

 Mikołaj Tomaszewicz – w tradycyjnej szkole trudniej o sukces

❓ Jak postrzegasz ostatnie próby zmian prawa oświatowego w zakresie nauczania domowego?

Uważam proponowane zmiany za szkodliwe. Większość moich znajomych tak myśli. Od 2021 roku dzięki Pawłowi i Marzenie Zakrzewskim mamy dobre prawo w tym zakresie. Ze względu na ich zaangażowanie nazywamy je Ustawą Zakrzewskich.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem 

https://magazynvip.pl/mikolaj-tomaszewicz-w-tradycyjnej-szkole-trudniej-o-sukces/

Mikołaj Tomaszewicz o edukacji domowej

Z SERDECZNYMI POZDROWIENIAMI

SŁAWOMIR JAZIENICKI